PTZ - PRŞ : 12:00 - 20:00 | CTS : 10:00 - 20:00
0212 230 44 04
info@rehabayar.com
0212 230 44 04

Fobilerin Klinik Özellikleri

Fobiler hasta özgül bir durum veya nesne ile karşılaştığında yada karşılaşma beklentisi içindeyken ortaya çıkan yoğun sıkıntı ve korku ile karekterizedir.

Fobisi olanlar fobik uyarandan kaçarlar ( uçağa binmemek için çok uzak mesafelere kara taşıtları ile gitmek) veya çok büyük sıkıntı ve korku yaşayarak uyaran ile karşılaşırlar (gök gürültüsü ve şimşekten korkan kişinin buna katlanması ).Fobik bozukluğu olan kişide fobik uyaran ile karşılaşma hemen her zaman panik atak  ile sonuçlanır. Fobik uyarandan etkilenmeyi azaltmak için alkol ve madde kullanımı sık görülür. Tüm fobik hastaların yaklaşık 1/3 ünde depresyon görülür.

Prof. Dr. M. Reha Bayar

İletişim

  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  0212 230 44 04
  Halaskargazi Cad. Sema Apt. No:119 Kat:3 Daire: 6 Osmanbey / Şişli / İstanbul

Sınırlı Sorumluluk Beyanı

Web sitemizin içeriği, ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Sitede kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır.