PTZ - PRŞ : 12:00 - 20:00 | CTS : 10:00 - 20:00
0212 230 44 04
info@rehabayar.com
0212 230 44 04

Histirionik Kişilik Bozukluğu

Bu kişilik bozukluğunun temel özellikleri her alanda ilgi ve dikkatleri toplama gayreti içinde olma , aşırı duygusallık ve abartılı davranışlardır.

Histrionik kişilik bozukluğu olanlar sıklıkla ilgiyi çekmek için rol yapar veya göstermelik intihar girişimlerinde bulunurlar. Kişiler arası ilişkiler sağlıksız, yüzeysel ve genellikle kısa sürelidir. Uzun süreli ilişkilerdeki yetersizlikleri ve değişkenlikleri nedeni ile evlilikte ciddi problemler yaşanır.

Yeni ilişkiler ve başlangıçlar bir müddet çekici gelir. Fakat devam ettirilemez. Bu kişilik bozukluğunda major depresyon, somatizasyon bozukluğu ve konversiyon bozukluğu görülme riski artmıştır. En sık birlikte görüldüğü kişilik bozuklukları: narsisitik, borderline, antisosyal ve bağımlı kişilik bozukluklarıdır.

İletişim

  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  0212 230 44 04
  Halaskargazi Cad. Sema Apt. No:119 Kat:3 Daire: 6 Osmanbey / Şişli / İstanbul

Sınırlı Sorumluluk Beyanı

Web sitemizin içeriği, ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Sitede kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır.