PTZ - PRŞ : 12:00 - 20:00 | CTS : 10:00 - 20:00
0212 230 44 04
info@rehabayar.com
0212 230 44 04

Obsesif Kompulsif Bozukluğun Başlangıç Yaşı Nedir?


Obsesif Kompulsif Bozukluk depresyona göre daha erken yaşlarda başlar.

Retrospektif çalışmalar OKB başlangıç yaşının depresyondan daha erken, yirmili yaşların ortaları olarak belirlemektedir. Başlangıç yaşının yaşam süresince ergenlik yılları ve yirmili yaşların başlarında kümelendiği görülmektedir. Erkekler kadınlara göre daha erken başlangıç göstermektedir.

OKB kadınlarda erkeklere göre daha yaygındır. Bu yaygınlık depresyon ve diğer anksiyete bozukluklarında ki kadar aşikar olmamakla birlikte kadın-erkek oranı 1,5 : 1,0 civarındadır.

Kadınlarda gebelik ve lohusalık hastalığın ortaya çıkması için riskli dönemlerdir

İletişim

  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  0212 230 44 04
  Halaskargazi Cad. Sema Apt. No:119 Kat:3 Daire: 6 Osmanbey / Şişli / İstanbul

Sınırlı Sorumluluk Beyanı

Web sitemizin içeriği, ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Sitede kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır.